Co je to půjčka bez doložení příjmu

Vyznat se ve všech půjčkách, které jsou na našem trhu, nemusí být vždy úplně jednoduché. Možností, a jejich následných variant je mnoho. Podívejme se proto společně na jednu oblíbenou možnost, kterou je půjčka bez doložení příjmu. Ta je nabízena především v nebankovním segmentu, ale někdy je možné setkat se s ní také u bank.

Jaká je základní charakteristika půjčky?

Vše poodkrývá už samotný název. Pokud bychom si měli o tento typ úvěru požádat, nebudeme nuceni dokládat náš příjem. A to především formou, jakou jsou různé výplatní pásky, nebo přímé potvrzení od zaměstnavatele, popřípadě daňová přiznání. Tato výhoda se samozřejmě může týkat všech druhů našich příjmů, a to ať už jde o:

  • Zaměstnanecký příjem
  • Příjem z podnikání
  • Výplatu z brigád a jiných nárazových prací

Ne vždy je to skutečně tak jednoduché

Zní to jako skutečně zajímavá možnost, jak získat půjčku rychle a bez komplikací. Ne vždy ale vše proběhne tak, jak jsme popsali výše. V podstatě je tento postup platný hlavně v segmentu mikropůjček, kde si půjčujeme několik tisíc korun. Zde skutečně na příjmu nezáleží a tak z pohodlí domova, bez jakýchkoliv potvrzení, získáme požadovanou částku.

Druhá situace, kdy skutečně nemusíme dokládat příjem, může být spojena s americkou hypotékou. Jde o půjčku ručenou nemovitostí, kde hraje hlavní roli hodnota domu, bytu, nebo třeba pozemku, který hodláme zastavit. Je tedy jasné, že ani v tomto případě nebude nutné na příjem jako takový hledět.

Bez bankovního výpisu se často neobejdete

Příjem jako takový tedy dokládat nemusíte. To je holý fakt, ať už si požádáte u jakékoliv banky, nebo nebankovní společnosti. Co ale mnohdy doložit musíte, to je například výpis z vašeho účtu. Konkrétní bankovní nebo nebankovní společnost si právě pomocí něho může ověřit, zda pobíráte pravidelnou mzdu, nebo jaké jsou obraty, či množství přijatých plateb na našem účtu. Tím se přesvědčí o vaší bonitě. Platí tedy, že potvrzením o příjmech se vyhnete, ale už se nevyhnete tomu, aby se konkrétní poskytovatel úvěrů alespoň přibližné informace stejně dozvěděl.

O něco jednoduší je to v tomto případě u banky. Konkrétně té, kde máte účet. Jelikož zaměstnanec za přepážkou vidí přímo do vašeho účtu, není třeba jeho kopii nosit na pobočku a vše může být vyhodnoceno ihned, bez čekání.

Výhody stále převyšují

I když se tedy často může daná společnost o naši bonitu zajímat, stále to s sebou přináší výhody. Ty první jsou spojeny s administrativou, kdy nemusíme kompletovat výplatní pásky, stejně jako nemusíme například ani žádat zaměstnavatele o různá potvrzení. Stačí bankovní výpis, který dnes můžeme jednoduše vygenerovat třeba z internetového bankovnictví.

Druhou výhodou je určitě to, že na daný typ úvěru může dosáhnout více lidí. Příkladem jsou třeba nezaměstnaní, stejně jako matky na mateřské dovolené, ale také studenti, popřípadě i lidé v invalidním, nebo starobním důchodu.

Doporučené zdroje informací:

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *