Co je to půjčka bez registru

O registrech jste v souvislosti s půjčkou zcela určitě již slyšeli. Jedná se o různé databáze klientů, které konkrétně zobrazují a také využívají data o konkrétních lidech a o tom, jakou mají platební morálku. Do registrů se dnes můžeme dostat různými způsoby, a to například když:

  • Špatně splácíme úvěrový produkt
  • Pozdě zaplatíme operátorovi či pojišťovně
  • Máme dluhy, které neřešíme

Vlivem toho se tak do registrů ve spojení s naší osobou dostávají informace, které jsou spojeny například s tím, že je zde uvedeno, jaké máme půjčky nebo závazky, jak splácíme, nebo v souvislosti s čím jsme problémovým klientem.

Půjčky bez registru do daných databází nemusejí nahlížet

Nyní již víme, co jsou registry zač. Podívejme se proto na to, co jsou také půjčky bez registru. Zde jde o takové typy úvěrů, u kterých se není třeba obávat toho, že by daný poskytovatel registry kontroloval. Pokud si tedy požádáme o nabízenou částku, není při ověřování bonity tato databáze využívána. A to ať už jde o registr bankovní, nebo registr nebankovní. To bude znamenat, že i když jsme měli, nebo stále ještě máme finanční problémy, poskytovatel půjčky se o nich nedozví a tak na nás bude pohlížet jako na bonitního klienta.

Kde je nám půjčka bez registru k dispozici?

Konkrétních možností dané půjčky bychom dnes našli více než dost. Primárně je však dostupná v nebankovním segmentu. Zde to mohou být jak nejdostupnější mikropůjčky, tak to mohou být také klasické spotřebitelské úvěry. Na co nesmíme zapomínat, že tento typ půjčky může být také úvěrem, u kterého je třeba ručení nemovitostí. Jedná se nejčastěji o americkou hypotéku. Zde rozhoduje hodnota nemovitosti, kterou je ručeno. Registry tak nemusejí být brány v potaz.

Co když do registrů nahlíženo bude?

I to může být individuální, jelikož nelze obecně říci, zda půjčka bude nebo nebude schválena. Mnohé registry totiž často mají i lepší vypovídající hodnotu, než si lidé myslí. Pokud je zde vytvořen záznam, tak například o tom, kolik jste si půjčili, jak splácíte, nebo kdy jste vše doplatili. Pokud jste tedy měli finanční potíže skutečně malého rázu, které jste již před několika lety vyřešili, pravděpodobně nebude takový záznam vůbec žádným problémem.

Pro koho je daná půjčka vhodná?

Vše potřebné o daném úvěru již bylo řečeno. Podívejme se tedy také na to, pro koho je vlastně tato půjčka vhodná. Tedy komu se primárně hodí. Určitě je to široká škála klientů, kterým dominují ti problémoví. Tedy lidé, kteří měli nebo mají dluhy. Stejně tak ale daný úvěr může přijít vhod i řadě dalších. V podstatě každému, kdo hledá rychlejší vyřízení, než je standardem. A to proto, že se daný poskytovatel nemusí přihlašovat do daných databází, stejně jako vy samotní nejste nuceni nechávat si zpracovávat a následně také dokládat konkrétní výpisy.

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *