Co je to půjčka na směnku

Vzít si půjčku obvykle znamená nutnost podepsat smlouvu, která může být různě dlouhá a může mít i různé náležitosti. Jednou z možných dokumentací je však i směnka. Jednoduchý dokument o pár řádcích, se kterým je spojena hlavně jednoduchost, stejně jako rychlost sepsání. Podívejme se proto společně na to, co vlastně půjčka na směnku je a co nám může nabídnout.

Kde půjčky na směnku najdeme?

Nejprve se podívejme na to, kdo je nabízí a kde. Je jasné, že to nejsou banky, jelikož v této oblasti dominují buď nebankovní společnosti, nebo soukromí poskytovatelé úvěrů. Pro ně jsou půjčky na směnku možností, jak mohou nabídnout peníze rychle a bez složitých administrativních komplikací. Najít danou nabídku můžeme třeba prostřednictvím různých inzerátů, ale i reklam, nebo na základně naší poptávky právě po tomto typu půjčky.

Půjčka na směnku je oblíbená hlavně u problémových klientů

Jak jsme zmínili, je s daným typem úvěru spojena hlavně jednoduchost. A to po všech stránkách, jelikož mnohdy není ani třeba cokoliv dokládat, stejně jako se můžeme obejít bez složitého prověřování. I díky tomu je půjčka na směnku oblíbená hlavně u problémové klientely. A na tu také její poskytovatelé primárně cílí. Konkrétně to mohou být lidé:

  • Nezaměstnaní
  • Se zápisy v registrech
  • S velmi špatnou bonitou

Protože je mnoho bank, ale i standardních nebankovních společností již odmítlo, je jasné i to, že právě tito lidé hledají tento typ půjček. A protože poskytovatelů je stále více, mají z čeho vybírat.

Čím jsou dané půjčky charakteristické z hlediska částek a úroků?

Několik základních informací o této půjčce již víme. Nyní se podívejme na to, jak je to s nabízenými částkami a úrokovými sazbami. Obecně platí, že zde nejsou téměř žádná pravidla. Půjčit si tak můžeme třeba pár tisíc, stejně jako můžeme oproti podpisu směnky získat i několik milionů korun. Záleží na tom, kolik potřebujeme, nebo na koho narazíme. Pozor však na úrokové sazby, jelikož ty mohou být jedny z nejvyšších na trhu. Vyplývá to z toho, pro koho je úvěr primárně určený. Výjimkou tak nemusí být ani to, že půjčenou sumu při vrácení i několikrát přeplatíme. Proto je dobré vždy dobře spočítat, na jak velký úrok si půjčujeme. Ten na směnce totiž uvedený nebývá.

Půjčka bývá splácena jednorázově

Specifikem směnky je také to, že získané peníze vracíme jednorázově. Na daném dokumentu není uvedeno, kolik si půjčujeme, ale jenom to, kolik, kdy a jak jsme povinni vracet. Pokud tak učiníme, je vše v pořádku. Pokud ne, může věřitel vymáhat daný dluh soudně. Směnka je stejně jako klasická smlouva akceptovatelným právním dokumentem, na jehož základě může dojít k okamžitému vystavení platebního rozkazu. I na to je dobré myslet, jelikož případná počáteční jednoduchost může v případě neplnění našich hlavních závazků přinášet i celou řadu komplikací.


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/6380/virtual/www/domains/cotoje.cz/wp-content/themes/great/single.php on line 43

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *